آشنایی با بازاریابی پیامکی اینستاگرام

آشنایی با بازاریابی پیامکی اینستاگرام

امیر آمون ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

ما در این مقاله قصد داریم به رشد کسب و کار شما کمک کنیم که از چه راهی قدم بردارید تا رشد چشمگیری داشته باشید و شما با بازاریابی پیامکی می توانید در اینستاگرام برای کسب و کار خود مشتری جذب کنید.

معرفی بازاریابی پیامکی اینستاگرام

مهم تر از همه پیام های متنی در مورد نرخ باز بودن آنها بی نظیر هستند و ایمیل‌ ها بیشتر به پوشه‌ های هرزنامه هدایت می‌ شوند و حتی اگر ایمیل‌ های شما به صندوق ورودی مشتری شما برسد که بیشتر در آنجا باز نمی‌ شوند و پیام‌ های متنی می‌ توانند به نرخ باز شدن ۹۸ درصد نزدیک شوند و رقمی نجومی در مقایسه با نرخ باز بودن ایمیل‌ های ناچیز ۱۱ تا ۵۰ درصد است.

مزایای ارسال پیامک در اینستاگرام

مزایای پیامک این است که آنها راهی برای دسترسی فوری به مشتریان شما هستند و ممکن است ایمیل‌ ها به همان اندازه پیامک به صندوق ورودی مشتری شما برسند و واقعیت ساده این است که مردم هر روز پیام‌ های متنی خود را چک می‌ کنند و یک شخص به طور متوسط یک اس ام اس را در عرض ۹۰ ثانیه باز می کند.

بی‌درنگ بودن بازاریابی مبتنی بر پیامک به کسب‌ و کار ها اجازه می‌ دهد تا پیام‌ های حساس به زمان مانند یادآوری سبد خرید و فروش فلش یا استفاده از پیامک را به عنوان راهی برای پاسخگویی به سؤالات وب مشتریان ارسال کنند و تلاش برای پیاده‌سازی این استراتژی‌ ها با ایمیل‌ ها منجر به فرصت‌ های از دست رفته بیشتری می‌ شود و ایمیل‌ ها فاقد اعلان‌ های زمان واقعی همراه با متون هستند.

مزایای کمپین‌ بازاریابی پیامکی اینستاگرام

کمپین‌ های بازاریابی پیامکی این است که بعید است به دلیل ماهیت غیر مزاحم و گزینه‌ های لغو اشتراک آسان و حسن نیت مشتری را از دست بدهید و از آنجایی که پیام‌ های متنی به ۱۶۰ کاراکتر در هر پیام محدود می‌ شوند و ارتباط شما با مشتریان ذاتاً مختصر خواهد بود و به شما این امکان را می‌ دهد که محصول یا خدمات خود را بدون ایجاد تحریک‌ کننده تبلیغ کنید.

تعامل با مشتری از طریق بازاریابی پیامکی

پیامک از نرخ باز بسیار بالایی برخوردار است و هنگام جستجوی ابزار های بازاریابی باید معیار های اضافی را هم در نظر بگیرید و پیامک به عملکرد خوبی ادامه می دهد و نرخ های تعامل فوق العاده ای را ارائه می دهد و پیام های متنی به فردی که برای ارائه ارتباطات دو طرفه قرار دارند و برخلاف یک خبرنامه ایمیلی که مشتریان را ملزم می کند به وب سایت شما مراجعه کنند و مشتریان شما می توانند مستقیماً به تلاش های بازاریابی تلفن همراه شما پاسخ دهند.

مزایای نرم افزار بازاریابی پیامکی

نرم افزار بازاریابی به شما امکان استفاده از آن را می دهد که می تواند در چندین برنامه ادغام شود و می‌ توانید برای مشتریانی که در جعبه چت وب‌سایتتان با شما تماس می‌ گیرند پیام‌ هایی ارسال کنید و پیگیری‌ های بازدید از خدمات را ارسال کنید و فراتر از پیام‌ های متنی سنتی که اکثر سرویس‌ های بازاریابی پیامکی به شما امکان می‌ دهند از طریق سرویس‌ های پیام‌رسان جایگزین مانند فیس‌بوک ، اینستاگرام و واتس‌اپ با مشتریان ارتباط برقرار کنید.

گسترش بازاریابی پیامکی در اینستاگرام

با بازاریابی پیامکی کسب‌ و کار های کوچک دسترسی به مخاطبان گسترده‌تری نسبت به قبل آسان‌تر می‌ کنند و بسیاری از کسب‌ و کار ها در حال حاضر به خوبی با تعداد مشتریان موجود تدارک دیده شده‌ اند و شروع به کار با یک لیست جستجوی قابل دوام را آسان می‌ کند و شماره تلفن بخشی عادی از جمع آوری اطلاعات مشتری است و تعداد کمی از مشتریان جدید تمایلی به ارائه شماره تلفن همراه خود به شما ندارند و پیام های اس ام اس در مقایسه با ایمیل ها یا ایمیل های فیزیکی بیشتر خوانده می شوند و به آنها پاسخ داده می شود و برای مشتریان جوان‌تر اهمیت کمی دارند.

بهترین ویژگی های بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی آسان است و اگرچه بازاریابی پیامکی منحصر به فرد نیست و اما بازاریابی مبتنی بر پیامک به مشاغل اجازه می دهد تا به راحتی عملکرد کمپین را دنبال کنند و با کانال های بازاریابی سنتی مانند چاپ ، رادیو و تلویزیون ، این یک چالش همیشگی است و بازاریابی پیامکی می‌ تواند پیوند های ردیابی را پیاده‌سازی کند یا نرم‌افزار بازاریابی پیامکی شما می‌ تواند با API های ردیابی متصل شود تا به شما در ایجاد گزارش‌ های مرتبط و دقیق کمک کند.

مزایای بازاریابی پیامکی در رشد کسب و کار

مزایای بازاریابی مبتنی بر پیامک استفاده نمی‌ کند و یکی از موثر ترین پلتفرم‌ های بازاریابی موجود در حال حاضر را از دست داده‌ اید و از تعامل بهتر با مشتریان فعلی گرفته تا ارائه بازاریابی هدفمند به موقع تا مشتریان بالقوه و مزایای بازاریابی پیامکی به راحتی قابل مشاهده است و بازاریابی پیامکی به دنبال ابزار هایی است که اتوماسیون را در خود جای دهند.

مزایای زمان بازاریابی پیامکی اینستاگرام

بازاریابی پیامکی بیش از هر زمان دیگری مهم است و پیامک اینستاگرام را به ابزاری حیاتی برای اینفلوئنسر ها تبدیل می کند و این نباید برای اینفلوئنسر های اینستاگرام که اهمیت ارتباطات را می دانند تعجب آور باشد و تنها راه برای تأثیرگذار شدن و ماندن و برقراری ارتباط خوب با مخاطبان هدف است و اینفلوئنسر ها به عنوان یک ابزار بازاریابی در نظر گرفته می شوند و مهم است که آنها بازاریابی و ارتباطات خود را انجام دهند تا قابل مشاهده و مرتبط باشند.

مزایای شخصی سازی پیام های متنی

مخاطب قرار دادن مشتریان با نام کوچک و حس آشنایی را به پیامک های شما می بخشد و این نه تنها توجه گیرنده را جلب می کند و بلکه ارتباط شخصی با کسب و کار مهمان نوازی محلی شما برقرار می کند و شخصی‌سازی می‌ تواند به یادآوری‌ های رزرو و پیشنهادات سفارشی بر اساس ترجیحات مشتری و به‌روزرسانی‌ های خدمات به موقع گسترش یابد و اجرای چنین استراتژی می تواند تجربه مشتری شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و در نهایت وفاداری به برند را تقویت کند.

مزایای زمان بندی ارسال پیامک در اینستاگرام

با صندوق ورودی می‌ توانید پیام‌ های پیامکی منظم را برای ارسال به مشتریان خود برنامه‌ریزی کنید و رویداد های آینده و خدمات جدید یا تبلیغات در حال انجام را به آنها یادآوری کنید و ارتباطات به موقع و مداوم وفاداری به برند را القا می کند و تجارت را تشویق می کند و اتوماسیون نه تنها تضمین می‌ کند که هیچ سرنخی بدون مراقبت باقی نمی‌ ماند و بلکه زمان را برای تمرکز بر سایر زمینه‌ های کسب‌ و کارتان آزاد می‌ کند.

سخن پایانی

در نتیجه بازاریابی پیامکی راه و روشی است که می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا مشتری جذب کنید و اما بازاریابی پیامکی باید با اصول و منظم انجام شود تا نتیجه خوبی داشته باشد.