دلیل استفاده از بنر تبلیغاتی

دلیل استفاده از بنر تبلیغاتی

امیر آمون ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

ما در این مقاله قصد داریم به رشد کسب و کار شما کمک کنیم که از چه راهی قدم بردارید تا رشد چشمگیری داشته باشید و تبلیغات بنری می توانند تبلیغات ایستا یا پویا باشند که به صورت استراتژیک قرار می گیرند تا توجه مصرف کنندگان را به خود جلب کنند.

ویژگی تبلیغات بنری

تبلیغات بنری نوعی تبلیغات دیجیتال از طریق تبلیغات خلاقانه است که به عنوان بنر شناخته می شود و بنر ها تبلیغات مستطیلی خلاقانه‌ ای هستند که در امتداد بالا کنار یا پایین یک وب‌سایت یا اینستاگرام نشان داده می‌ شوند و به این امید که ترافیک را به سایت اختصاصی تبلیغ‌کننده هدایت کند و آگاهی و توجه کلی به برند را ایجاد کند و این نوع تبلیغات آنلاین به سبک بنر تصویری نوعی تبلیغات نمایشی است.

رشد برند از طریق تبلیغات بنری

از طریق تبلیغات بنری برند ها می توانند برند خود را تبلیغ کنند و بینندگان را به بازدید از وب سایت برند تشویق کنند و سایر اشکال تبلیغات آنلاین برند ها به دلایل زیادی از تبلیغات بنری استفاده می کنند و هدف یک برند ایجاد آگاهی از برند ایجاد کلیک های بیشتر یا هدایت ترافیک به وب سایت یا اینستاگرام برند باشد و تبلیغات بنری می تواند در تحقق اهداف تجاری یک برند موثر باشد.

دلیل استفاده از تبلیغات بنری موثر

تبلیغات بنری روشی تاثیرگذار برای افزایش ترافیک مشتری و فروش محصول یا جلب توجه مشتری است و برای تعیین تبلیغات بنری موثر مهم است که به CTR یا نرخ کلیک یک آگهی نگاه کنید و معیار نرخ کلیک به عنوان تعداد کلیک هایی که یک تبلیغ دریافت می کند تقسیم بر تعداد دفعاتی که تبلیغ نشان داده شده است یا تعداد نمایش هایی که تبلیغ دریافت کرده است تعریف می شود و هر چه CTR یک آگهی تبلیغاتی بالاتر باشد و آن تبلیغ ممکن است موثرتر باشد.

هزینه تبلیغات بنری

مدل‌ های قیمت‌گذاری متفاوتی وجود دارد که بر اساس کدام تاکتیک تبلیغات نمایشی یک برند استفاده می‌ کند و با توجه به ماهیت پویای تبلیغات بنری که هزینه تبلیغات بنری معمولاً بر اساس یک مدل قیمت گذاری است و به عنوان هزینه در هر میلیون CPM شناخته می شود که هزینه به ازای هر هزار نمایش است و با تبلیغات مبتنی بر CPM تبلیغ‌ کنندگان انعطاف‌پذیری بیشتری برای بهینه‌سازی کمپین‌ ها و به حداکثر رساندن کارایی بودجه خود دارند.

اندازه های محبوب تبلیغاتی بنری

تبلیغات بنری موفق بسته به برندسازی ، اهداف و دیدگاه خلاقانه کلی یک برند می تواند متفاوت به نظر برسد و اندازه آگهی بستگی به شکل بنر تبلیغاتی دارد که بسته به قالب تبلیغ متفاوت است و تبلیغات تعاملی استاندارد هایی را برای صنعت فناوری تبلیغات تعیین می کند و دستورالعمل های تبلیغات دیجیتال را ایجاد می کند و برای اینکه صنعت به خوبی اجرا شود واحد های اندازه‌ های تبلیغاتی استانداردی را توسعه می‌ دهد که همه ذینفعان باید از آن پیروی کنند.

فرمت های رایج تبلیغات بنری

بسته به محل تبلیغات در یک صفحه وب از قالب‌ های تبلیغات بنری متفاوتی استفاده می‌ شود و هر قالب تبلیغات بنری در اندازه تبلیغات متفاوت است و تبلیغات لیدربورد یکی از رایج ترین و با بهترین عملکرد تبلیغات بنری است که به دلیل قرار گرفتن در بالای صفحه تأثیر بالایی دارد و آنها به دلیل موقعیت آگهی در بالای یک صفحه وب قابلیت مشاهده تبلیغات بالایی دارند و تبلیغات تابلوی برتر بیشتر توسط بینندگان صفحه بلافاصله مشاهده می شوند و اگر به اندازه کافی جذاب باشند می توانند کاربران را به کلیک بر روی آگهی ترغیب کنند و از سوی دیگر تبلیغات آسمان‌خراش‌ ها شکلی بلند و نازک دارند که به همین دلیل نام آن به‌ وجود آمده است.

بازاریابی مقرون به صرفه

اکثر بنر های تبلیغاتی اینترنتی دارای ابعاد مشابهی هستند و تولید آنها یا تنظیم ابعاد برای متناسب با مشخصات های مختلف آسان است و به همین دلیل نگهداری و اشتراک گذاری آنها در بسیاری از پلتفرم ها آسان است و در وقت و هزینه های طراحی شما صرفه جویی می کند و بسته به وب سایت هزینه تبلیغات ممکن است ثابت به ازای هر نمایش یا هر کلیک باشد.

جذابیت بصری

بنر های دیجیتال به دلیل جذابیت بصری مرورگر های اینترنتی را جذب می کنند و گرافیک به بیان حال و هوای برند شما کمک می کند و بنر های متحرک می توانند به اشتراک گذاری یک داستان کمک کنند و بنر ها به بیننده این امکان را می دهند که به صورت شخصی با محصول یا خدمات شما ارتباط برقرار کنند.

آگاهی از برند

بنر های مداوم و تکراری آگاهی از برند را تقویت می کند و مردم زمانی شروع به شناسایی برند شما می کنند که چندین بار متوجه آن شوند.

مخاطبان هدف

اگر برای جذب مشتریان یا خریداران مناسب به سازمان خود تلاش می کنید و برای مخاطبان اشتباه بازاریابی می کنید و تبلیغات بنری عمدتاً مانند تبلیغات سنتی عمل می کند و با این حال روشی که تبلیغ‌ کننده از طریق آن به میزبان پرداخت می‌ کند و می‌تواند تا حد زیادی با فروش فضای تبلیغاتی سنتی متفاوت باشد.

پیگیری اثربخشی

بنر های دیجیتال به تبلیغ کنندگان تعداد مشخصی از تعداد افرادی که تبلیغات بنر شما را دیده اند و نرخ کلیک را در اختیار تبلیغ کنندگان قرار می دهند و تبلیغات بنری که به آن تبلیغات نمایشی هم می گویند و از تصاویر یا رسانه های ثابت یا متحرک تشکیل شده است و معمولاً در مناطق با دید بالا در و پربازدید قرار می گیرد و تبلیغات بنری جذاب است که می تواند به ایجاد آگاهی از نام تجاری ، تولید سرنخ و هدف قرار دادن مجدد مخاطبان کمک کند.

دلیل استفاده از فناوری تبلیغات بنری

شبکه های تبلیغاتی وظیفه تطبیق تبلیغ کنندگان با وب سایت هایی را بر عهده دارند که می خواهند تبلیغات بفروشند و آنها فضای تبلیغاتی موجود را پیگیری می کنند و آن را با تقاضای تبلیغ کننده مطابقت می دهند و فناوری که شبکه‌ های تبلیغاتی را قادر می‌ سازد که این کار را انجام دهند و یک سرور تبلیغات مرکزی است که تبلیغات خاصی را بر اساس کلمات کلیدی از رفتار جستجو و مشاهده بازدید کننده یا بر اساس زمینه کلی محتوای وب‌سایت میزبان انتخاب می‌ کند.

سخن پایانی

در نتیجه تبلیغات بنری در حال حاضر از فناوری مناقصه بی‌درنگ معروف به مناقصه برنامه‌ ای استفاده می‌ کنند که به شرکت ‌های تایید شده اجازه می ‌دهد در مدت زمانی که طول می‌ کشد تا یک آگهی تبلیغاتی بارگذاری شود.